
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Supply Current | 12 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 11 V |
| Packaging | Tube |
| Frequency | 64 kHz |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$20.45222
Ext.Price$20.45222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $20.45222 | $20.45222 |
| 10 | $19.54282 | $195.42820 |
| 25 | $18.56959 | $464.23975 |
| 50 | $17.64482 | $882.24100 |
| 100 | $16.76587 | $1676.58700 |
